Prihlásenie


Registrácia

Obnovenie hesla

Zabudli ste heslo ?

Vytvorenie agenta ponúk

Zadajte dopyt

Zmena hesla

Tu si zmeníte heslo


Blog inštitútu pre vedu, vzdelávanie a osobný rozvoj

7 jednoduchých spôsobov, ako sa už dnes pohnúť bližšie k svojim snom


Máte predstavu o tom, čo by ste chceli vo svojom živote robiť a čo by vás napĺňa. Budíte sa s obrazom vášho dokonalého života, veľa premýšľate nad tým, "čo keby?" – Ale zdá sa vám to príliš ďaleko, aby sa to stalo realitou.

Každý chce žiť život svojich snov, ale tak málo z nás je teraz vo fáze v našom živote, kde práve chceme byť. Bojíme sa ísť za svojim snom, pretože nechceme stratiť zabezpečenie stabilného príjmu a máme strach zo skoku do neznáma. To, čo nás frustruje najviac je, že jednoducho nevieme, aké kroky môžeme v našom úsilí spraviť teraz, ešte predtým ako by bolo neskoro.

Čo keby ste mohli začať žiť svoj vysnívaný život teraz, namiesto čakania na "lepšie" časy? Využili by ste túto príležitosť?

Tu je sedem spôsobov, ktoré vám pomôžu vykročiť smerom ku svojim snom už dnes, namiesto čakania na lepšie časy:


1. Uvedomte si, že ste rovnako talentovaný a schopný ako ostatní

Všetci sme ľudia a všetci máme svoje silné stránky. Nájdite svoje silné stránky a zarábajte na nich, nebudujte pred sebou stenu - to je kľúč k úspechu! Uskutočniť váš sen je možné. Pripomínajte si svoje vnútorné možnosti každý deň, čo vám pomôže cítiť sa istejšie pri realizácii svojich snov, aj keď by bolo jednoduchšie prestať.

 

„Ak o tom viete snívať, dokážete to aj urobiť.“ – Walt Disney

 

2. Rozvíjajte mantru vlastného úspechu

Mantra Muhammada Aliho znela: "Som najväčší," a pýtal sa ho niekto? Každé ráno, keď sa prebudíte, opakujte si svoju  mantru. Ak to neurobíte vy, tak kto iný? Mantra pomáha potvrdiť vieru v seba, čo umožňuje vstúpiť do svojej moci a riešiť svoje ciele s novo nájdenou energiou každý deň. Každý deň. Keď sa prebudíte, spýtajte sa sami seba, kde sú vaše silné stránky, a akým spôsobom ich viete použiť. Vaše odpovede sa stanú pohonnou hmotou na ceste k úspechu.

3. Vytvorte si svoj životný plán

Vypracujte si plán, ktorý symbolizuje váš život a kroky ktoré potrebujete spraviť, aby ste sa tam dostali. Vypracovaním konkrétneho životného plánu, ktorý je jedinečný pre vás a vaše ciele, predídete vyhoreniu a získate iný pohľad na svoj každodenný život. Môžete tiež sledovať svoj plán na týždennej báze, ktorý vám pripomenie kroky, ktoré potrebujete spraviť.  Pomôže vám vizualizovať váš budúci úspech a ostať na správnej ceste.

4. Uchopte svoju silu detskými krôčikmi

Nenechajte sa pohltiť pochybnosťami a nestrácajte zo zreteľa váš plán zameraním sa na veľkosť vašich snov. Namiesto toho sa vždy hýbte vpred akýmkoľvek spôsobom, ako v daný deň môžete, bez ohľadu na to, čo sa deje. Vaše sny sa nemajú stať ťažkopádnymi a nedotknuteľnými, bez ohľadu na to, ako sú veľké. Malé kroky vám pomôžu dosiahnuť vaše ciele, aj pri práci na plný úväzok, bez ohľadu na to, ako malými sa práve môžu zdať.

5. Vyjadrite svoju vďačnosť

Nikdy nezabudnite na vzácny dar života a možnosti, ktoré predstavuje pre všetkých z nás každý deň nášho života. Vždy musíte zostať pozitívni a vďačný za seba a ľudí, ktorých okolo seba máte. To vám pomôže udržať pozitívny pohľad, keď ide do tuhého a zabrániť vám stratiť zo zreteľa svoj cieľ.

6. Meditujte (premýšľajte) o svojich úspechoch

Premýšľajte o verzii vášho ideálneho ja a vždy myslite na to, ako sa môžete dostať bližšie k splneniu svojich snov. Čo ste robili v minulosti, keď sa vám darilo? Čo by ste mohli urobiť lepšie v budúcnosti? Každodenné úvahy o vašom životnom pláne vám môžu pomôcť udržať fokus na svojich snoch, najmä keď ide do tuhého. Pripomenie vám tiež pokrok, ktorý ste vykonali smerom k vášmu eventuálnemu životnému snu.

7. Uchopte silu vašich predstáv

Na vašich snoch záleží, môžete sa stať svojim vysnívaným ja, ale je to možné jedine vtedy, ak sa o to pokúsite a napriek svojim zlyhaniam sa nikdy nevzdáte.  Pretože každý krok, ktorý spravíte na ceste za svojim snom je malým víťazstvom, ktorý sa ráta pri dosahovaní vášho veľkého sna.

Vždy máte moc zmeniť svet okolo seba, ale aby ste mohli dosiahnuť úspech, musíte najprv uveriť v silu svojich snov a seba.  Uvedomte si, že  to nie je nemožné, hoci sa vám to teraz môže zdať veľmi vzdialené.

Ako sa dnes pohnete smerom ku svojim snom vy?